Stručný obsah manuálů, "češtin" a nápovědí

Základním smyslem webu je možnost stahování manuálů, "češtin", nápovědí a několika "specialit".

Pro některé SW byl vytvořen soubor nápovědy v ".chm", který je prakticky totožný s ".pdf". Nezbytné informace pro umístění souborů "češtin" a nápovědí do složek instalací jsou poskytnuty. V manuálech i nápovědích fungují hypertextové vazby pro přechody z obsahu do kapitol, pro přístup na web i pro použití e-mailů. "Češtiny" jsou vždy úplné, některé manuály a nápovědy mohou být neúplné. Důvodem je nedostatek podkladů.
V závěru je uveden výkladový slovníček. Jde o slovník termínů, které jsou obtížně přložitelné. Autor se rozhodl tento malý výkladový slovníček zveřejnit samostatně (je samozřejmě interně uváděn v těch manuálech nebo nápovědích, kde má smysl a kde je předpokládáno jeho využívání):

- Acronis® Disk Director® 11 Advanced Server_Workstation v. 11.0.12077 – kompletní manuál.
SW pro komplexní obsluhu disků a jejich oddílů zaměřený primárně na ochranu, údržbu, "úklid" (zálohování) a obnovu dat. Pro rozvržení disků, které je předpokladem bezpečné a rychlé obsluhy dat na všech úrovních týkajících se velikosti oddílů, umístění, formátování, pojmenování, bezpečnosti, oprav apod., má zásadní význam. Manuál slouží pro "Server" i "Workstation". Autor využil téměř stoprocentní podobnosti (byť důležité rozdíly existují) obou manuálů typu "...server" a "...workstation" a vytvořil manuál jediný, ve kterém na rozdíly detailně upozornil tak, že nemůže dojít k záměně a a uživatel není dezorientovaný.

- Beyond Compare v. 3.3.5.15075 – kompletní manuál, kompletní nápověda.
Porovnat snad vše počínaje složkami, daty, texty, Registry, verzemi, MP3, obrazy a konče fantasticky vyřešenou synchronizací dat (i na FTP serverech), s náročným nastavováním přinášejícím ale špičkový výkon, rychlost, spolehlivost a bezchybné prokololování činnosti "umí" SW Beyond Compare Pro 3 od německé firmy Miray. Pokud do složky ...\Program Files\Beyond Compare 3 pod jménem "BCompare.chm" umístíte nápovědu, bude dostupná z hlavního okna.

- DriveGleam v. 1.10 – kompletní manuál.
Online informování uživatele o vytíženosti paměti, disků a procesoru(-ů), které je poskytováno pomocí miniaturních volitelných ikonek na systray.

- EASEUS Partition Master Server v. 9.0.0 – kompletní manuál.
SW pro komplexní obsluhu disků a jejich oddílů zaměřený primárně na ochranu, údržbu, "úklid" (zálohování) a obnovu dat. Pro rozvržení disků, což je předpokladem bezpečné a rychlé obsluhy dat na všech úrovních týkajících se velikosti oddílů, umístění, formátování, pojmenování, bezpečnosti, oprav apod., má zásadní význam. Pokud do složky "...\Program Files\EASEUS\EASEUS Partition Master Server 9.0.0. Server Edition\bin" pod jménem "EPM.pdf" umístíte manuál, bude sloužit jako nápověda dostupná z hlavního okna.

- HDClone v. PE 4.0.4 – kompletní manuál.
Vynikající SW pro klonování doslova "čehokoliv". Umí pracovat snad s nejbohatší škálou disků, karet, řadiči od IDE až po Fireware a téměř se všemi možnými typy interface USB. Výkonem, řízeným z neobyčejně perfektně graficky propracovaného "drobného okna" dokazuje své kvality. Firma Miray se nezapře.

- HDShredder v. 3.8 – kompletní manuál.
"Skartovačka" dat. A velmi dobrá (hodně dobrá). A také od nich.

- PCISniffer v. 1.5 – kompletní manuál.
Pomocný program rozpoznávání PCI sběrnic pro "bratříčky" nad ním. Samozřejmě z téže stáje Miray Software.

- HDDLLF v. 4.25 – kompletní manuál.
Formátování na "low-level" úrovni. Není co dodat.

- HDDRawCopy v. 1.02 – kompletní manuál.
Kopírování "od buku do buku". Prostě všeho, co se na médiu najde. Ani tady není co dodat.

- HDDScan v. 3.1 – kompletní manuál.
Vědět, jak jsou na tom vlastní úložiště se "zdravím", opravdu neškodí. Dokonce je žádoucí.

- HDDRegenerator v. 2013 – kompletní manuál.
Speciální SW na opravy nečitelných nebo těžce čitelných sektorů disků nebo USB disků". Sektory opravuje pomocí regenerace zmagnetizování plochy se sektory. Ve své kategorii jde o špičkový SW, zvláště, když při opravách nedojde ke zničení dat. Manuál byl vytvořen pomocí informací ze stránek autorů a oken jedoucího SW (autor ho nedokázal nalézt v původní verzi - dokonce si troufá říci, že originální manuál prostě neexistuje).

- jv16 PowerTool 2014 v. 3.2.0.1354 – kompletní manuál, "čeština" a kompletní nápověda.
"Údržbářský" SW pro PC. Jeho nevšední záběr v oblasti čištění Registry OS, dat disků, odstraňování zbytků informací (včetně bezpečného zničení zbytků), přemisťování, přejmenovávání, s vícenásobnými ochranami před nevhodnými (hloupými) zásahy, s perfektním logováním a zálohami všech "akcí", které byly provedeny, ho předurčuje k vedoucímu postavení v SW tohoto druhu. Obecně platí, že tento SW pracuje na čtyřech "frontách" - Registry, soubory, OS a nástroje privátní ochrany. Je vybaven obrovskými možnostmi nastavování. "Češtinu" se jménem "Czech.lng" umisťujte do instalační složky ...\Program Files\jv16 PowerTools 2011\Languages. Pokud do složky ...\Program Files\jv16 PowerTools 2011\Help pod jménem "Handbook.pdf" umístíte nápovědu, bude dostupná z hlavního okna.

- Paragon Hard Disk Manager v. 10.0.17.13146 – kompletní manuál.
SW pro komplexní obsluhu disků a jejich oddílů zaměřený primárně na ochranu, údržbu, "úklid" (zálohování) a obnovu dat. Pro rozvržení disků, což je předpokladem bezpečné a rychlé obsluhy dat na všech úrovních týkajících se velikosti oddílů, umístění, formátování, pojmenování, bezpečnosti, oprav apod., má zásadní význam.

- Paragon Alignment Tool v. 3.0.11645 – kompletní manuál.
Tento SW slouží pro "zarovnání" adres počátků oddílů vůči absolutnímu počátku SSD disků tak, aby diskové operace probíhaly s maximální účinností, v minimálním čase a bez vlivu na životnost disku vynuceným opakováním těchto operací.

- Shadow Defender v. 1.1.0.370 pro W7 i pro WXP – kompletní manuál, "čeština" a nápověda (vše pro obě verze totožné).
Speciální program pro "virtualizaci" práce na PC, který na vybraných oddílech disku přesměrovává zápis všech dat do speciálních souborů. Po skončení "nezapsaná data" volitelně povolí zapsat nebo nikoliv, což z něj činí ideální nástroj pro občas velmi nebezpečné surfování po netu, pro instalaci SW, který je potřeba prověřit, pro libovolné zásahy do OS, pro testování a zkoušky. "Češtinu" pod jménem „res.ini“ umisťujte do instalační složky ...\Program Files\Shadow Defender. Pokud do téže složky pod jménem "Help.chm" umístíte nápovědu, bude dostupná z hlavního okna.

- TaskInfo v. 10.0.336 – kompletní manuál.
Mistrovský "kousek" SW z dílny Iarsn sloužící pro hledání, výpisy a ovládání procesů/vláken OS Windows. Množství informací je naprosto neuvěřitelé, odpovídající obrovským znalostem autora na úrovní kompendií systémů Windows. Posuďte sami.

- TeamViewer v. 7.0.15723 – kompletní manuál.
Nevšední produkt od německé firmy vás "přesvědčí o tom", že vzdálený přístup představuje nejen prostředek nevšední komunikace, ale hlavně způsob "pomoci na dálku". Modul dálkového ovládání TeamViewer_Remote_Control a jeho protějšek TeamViewer_QS stojí opravdu zato. Na žádost firmy TeamViewer rád doplňuji, že tento český překlad není jejich oficiáním produktem.

- TL-WR1043ND v. 2.0.1 – kompletní manuál.
Objem informací potřebný pro tento typ routeru je opravdu nevšední, zasahující až do detailního vysvětlení pojmů "forwarding", "triggering" a podobných. Celkově jde o velmi podrobný popis jak nastavení, tak ovládání a samozřejmě i řešení mnoha situací souvisejících jak s Wi-Fi připojením tak i s LAN a WAN obsluhou.

- Truecrypt v. 7.1a – kompletní manuál, "čeština".
Mimořádný vynikající šifrovací nástroj celých disků, oddílů i médií (sloužících jako "portable" úložiště) dat (např. USB flashky, disky či SD karty). "Češtinu" umisťujte do složky ...\Program Files\TrueCrypt.

- WSAR (Windows Sysinternals Administrator´s Reference) poslední verze všech částí – kompletní manuál, "čeština".
Informace, SW, erudici a neuvěřitelný "záběr" působnosti Russinovitche a Margosise ze Sysinternals na OS typu Windows mnoha verzí není potřeba nijak zvlášť představovat. Kompletní překlad.

- Výkladový slovník překladatele v. 0.4 – obsahuje speciální těžko přeložitelné termíny (nebo termíny zatím nemající český ekvivalent), týkající se hlavně oblasti počítačů. Podle potřeby je postupně doplňován.