Motto: ta kolegyně byla služebně v hotelu
Chelton v Bruselu a měla na svém
notebooku záběry mnoha typů
osvětlovacích stožárů
nasnímaných původně mobilem.
Přehrávání na NB nefungovalo, tedy
zavolala. Poslal jsem jí jisté „udělátko“,
které spustila a jakmile sdělila programem
přidělené „ID“ a heslo, připojil jsem se
k jejímu NB, a udělal následující:
- zjistil, že pro přehrání videa na NB nemá
potřebný SW. Podle modelu MT
jsem dále zjistil, že potřebuje SW od
firmy Sony,
- z webu Sony jsem stáhl potřebný ovladač,
- nainstaloval ho do jejího NB, spustil a
vyzkoušel.
Vzápětí už s videem pracovala ona. Co
dodat, když celá akce byla „na dálku“?


Vážení uživatelé PC,

na mnoha cestách po síti neustále nacházím, zkouším, testuji a opouštím různé SW. Občas ale lze nalézt i „perlu“. Poslední představuje významnou pomoc tomu, kdo vlastní „pílí“, rukama nečistýma, smůlou či vyšší mocí dosáhl stavu, kdy o skvělé práci jeho „miláčka“ už nemůže být ani řeči.

Důležité: pokud je „malér“ takový, že spojení po síti u vás nefunguje, nelze níže popisovaný způsob opravy použít.

Nyní v krátkosti. Německá firma "TeamViewer" vymyslela SW (objemově velmi malý, o to pracovitější), s jehož pomocí lze celou řadu občas nepřekonatelných, otravných nebo neřešitelných problémů uživatele, odstranit „na dálku“.

Co to představujete pro vás? Pokud nezvládnete následujících pár úkonů, ozvěte se, pomohu. Stáhněte si pomocníka, rozbalte ho a v něm objevený SW uložte nejlépe někam, kde máte dokumenty. Pak si na něho třeba vytvořte zástupce a umístěte ho např. na plochu vašeho PC, aby byl po ruce. Program se neinstaluje.

Vaše SOS jednoduše realizujete dvěma akcemi:

- spuštěním programu (ozve-li se váš antivirový SW nebo firewall, udělíte souhlas),
- a sdělením dvou údajů (objeví se v malém okně programu), kterými jsou „ID“ a heslo mně.

Pomocí identifikace a hesla vytvořím tzv. relaci, jejímž zásadním projevem bude fakt, že na svém PC okamžitě uvidím zmenšený obraz obsahu vašeho monitoru, ale povely a příkazy, které budu "u sebe" do tohoto obrazu zadávat, budou realizovány na vašem PC.
Po skončení práce bude váš PC pro mne opět nedostupný. V případě dalšího problému provedete totéž. ID bude stejné (mění se jen málokdy, např. tehdy, když přeinstalujete OS), ale heslo pro další relaci bude jiné vždy.

Vše, co budu dělat, budete vidět na svém monitoru. Budete spolupracovat, „napovídat“, možná i pomáhat (třeba se něco i naučíte) nebo budete jen pasivně přihlížet. Relaci lze kdykoliv na obou stranách ukončit.

SW je vybaven mnoha komunikačními kanály (chat, audio, video i možností sdílet a přeposílat soubory) a je zdarma. Moje činnost – zatím – také (i když nepochybuji o tom, že se nedomluvíme podobně, jako s některými z vás už mnohokrát v minulosti). SW je počeštěn.
Jeho manuál, který jsem také přeložil je nabízen zde, na mém webu, podobně jako několik dalších jiných odborných manuálů.